Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adam Varadi

Baníkovský odchovanec a člen mládežnických reprezentačních výběrů Adam Varadi odchází do západočeské Plzně. K týmu se připojí již v úterý odpoledne.

Dvaadvacetiletý forvard odešel do ambiciozního celku poměrně nečekaně. Viktoriáni hledali posily za odcházející Filla, M.Jarolíma či Daniela Smejkala, a tak ukázali na ostravského hráče. Mimo něj přicházejí do Plzně stoper Jakub Navrátil, slovenský záložník Štefan Toporčák a navrátilec Jiří Šisler.


Varadi se snažil stát důležitým článkem sestavy ostravského týmu již delší dobu. Do prvoligového mužstva byl přeřažen v létě 2003. V následující mistrovské sezoně začínal v základní sestavě, postupně se ale ze sestavy vytrácel. V lednu 2005 odešel na hostování na Žižkov. Dres měnil po půl roce, vybraly si jej Teplice. V lednu 2006 se pak vrátil zpátky do Ostravy, kde se ani po dvou letech i vinou zranění nedokázal natrvalo prosadit do základní sestavy. A tak přestupuje do Plzně, kde bude působit jako kmenový hráč.

Celkově v Gambrinus lize nastoupil v 75 zápasech, v nichž dokázal vstřelit 14 branek. Loni na podzim ho kouč Karel Večeřa postavil do zápasu 12krát, pouze jednou (v Českých Budějovicích - prohra 0:3) však začal v základní sestavě. Gol dal jeden, v posledním kole v Mostě potvrdil pár minut před koncem vítězství Baníku.

Do angažmá v Plzni přejeme Adamovi hodně štěstí a úsěchů, samozřejmě mimo zápas s Baníkem.

Nový komentář

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář