Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jubilanti věří, že Zlín v sobotu zdolají

Jubilanti věří, že Zlín v sobotu zdolajíBaník má dva jubilanty. RUDOLF OTEPKA hrál svůj třístý ligový zápas, LUKÁŠ MAGERA se dočkal 100. utkání v nejvyšší soutěži.

Statistiky se v některých případech liší. Podle klubových údajů oba hráči dosáhli jubilea v Liberci, byť u zkušeného záložníka už podle některých podkladů padla meta už v Mostě. „Věděl jsem, že jsem blízko, ale zase to moc nesleduji. Kdysi mi všechno archivovala manželka, jenže teď máme dva kluky, tak není čas,“ pravil Rudolf Otepka.

To jeho spoluhráč měl lepší přehled. „Přece jen těch startů nemám ještě tolik… Jsem rád, že už jsem stovku překonal, i když mě trochu mrzí, že většina z těch zápasů byla spíše o menších částech poločasů. Snad budou přibývat celá utkání,“ usmál se Lukáš Magera.

Středopolař Rudolf Otepka jen dodal, že končit ještě rozhodně nehodlá. „Nehodlám lámat nějaké rekordy, ovšem přál bych si, abych ještě nějakou dobu v lize vydržel. Hlavní je být zdravý,“ konstatoval muž, který do Baníku přišel na podzim z Příbrami.

Právě ostřílený záložník si v Liberci poprvé při baníkovském angažmá vyzkoušel, jaké to je hrát na levém kraji zálohy. „Trenér to tak rozhodl a já se tomu přizpůsobil. Neřeším to. Mně se ze strany hraje lépe, málokdo si už vzpomene, že jsem hrál ve středu zálohy spíše jenom z nouze. U lajny to je snazší, ve středu je těžší orientace,“ uvedl Rudolf Otepka.

Jeho post ve středu hřiště zaujal mladičký Ondřej Ficek, který si naopak odbýval U Nisy svou velkou ligovou premiéru. „Bylo to pro něj hrozně těžké. První zápas ligy, v Liberci, stav byl nula nula. I když je člověk kliďas, tak v podvědomí to má, že jde o premiéru. Myslím si, že je Fica (Ondřej Ficek – pozn. aut.) velkou budoucností Baníku,“ říkal Rudolf Otepka.

I Lukáš Magera přiznal, že první ligový zápas má ještě v živé paměti. „Bylo to na Spartě, to si vybavuji přesně. Je hodně zápasů z té stovky, které mi utkvěly před očima, ovšem ten první asi nejvíc. A samozřejmě pak utkání v mistrovské sezóně v Blšanech, kde jsem dal svůj první gól, bohužel jsem prohru jedna dva neodvrátil,“ vzpomínal Lukáš Magera.

Nyní čeká baníkovce duel se Zlínem a pro Rudolfa Otepku by mohl mít zvláštní náboj. S fotbalem tam začínal. „Ale už je to dávno, neprožívám to. Po dlouhé době hrajeme doma, tak věřím, že přijdou diváci. Má být i dobré počasí. Terén čekám těžký, tak to bude asi chtít rozhodnout co nejrychleji. Pak už bude kombinace obtížná,“ odhadoval Rudolf Otepka a dodal: „Věřím však, že to zvládneme.“

Také Lukáš Magera byl optimistou. „Musíme získat tři body, nic jiného nás nezajímá,“ tvrdil odhodlaně. V přípravě byl nejlepším střelcem s devíti trefami, ovšem v Liberci si na konto přidal „jen“ asistenci u gólu Václava Svěrkoše. „Věřím, že to prolomím. V přípravě to šlo, v Liberci jsem trefil tyč, tak snad to přijde už teď, tedy pokud dostanu důvěru a budu v sestavě,“ dodal vysoký útočník.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář