Jdi na obsah Jdi na menu
 


Baník má na dresech logo Fortuny

Baník má na dresech logo FortunyLogo sázkové kanceláře Fortuna ponesou v zápasech jarní části I. Gambrinus ligy na hrudi hráči Baníku. To byla asi stěžejní informace čtvrteční tiskové konference.

Fortuna měla své logo dosud umístěno na zadní straně dresů, ovšem během zimní přestávky došlo k dalšímu jednání a nakonec se obě strany dohodly na přesunu. „Zatím jde skutečně o půlroční záležitost, dál budeme jednat. Platí ale, že pro jaro je Fortuna naším titulárním partnerem,“ uvedl předseda představenstva Baníku Tomáš Trucha.

Generální manažer Verner Lička zrekapituloval změny v kádru. Adam Varadi přestoupil do Plzně, Vladimír Mišinský hostuje ve Frýdku-Místku, hostování z Teplic skončilo Dušanu Tesaříkovi. Tým doplnili jen mladíci z vlastní líhně. „Petr Pavlík a Ondřej Ficek se stali po zimě už právoplatnými členy kabiny áčka. Mário Križan a Tomáš Vrťo zatím budou střídavě trénovat s áčkem a týmem U 21,“ řekl Verner Lička.

Informoval také o stavu dlouhodobě zraněných. „Petr Tomašák by měl hrát o víkendu zápas za tým U 21 s Třincem, což nás těší. Velice rychle se hojí zranění Martina Lukeše, který se už v tréninku zapojuje do technicko-taktické fáze. Reného Bolfa čekají poslední vyšetření, už se zapojil do tréninku a nyní si jej předávají rekondiční trenér Marek Poštulka a kondiční kouč Paolo Terziotti,“ poznamenal Verner Lička.

Vyjádřil se rovněž k cílům, které klub má. „Nerad o tom hovořím, cíle se mají klást před sezónou. Chceme zůstat ve špičce a umístit se co nejvýše. Také bych chtěl u hráčů pocítit posun v jejich mužství. Fotbal je baví, dávají mu všechno, ale ne vždy to ze sebe umějí dostat,“ konstatoval generální manažer.

Trenér Karel Večeřa si posteskl, že v závěru přípravného období přišla zranění. „Příprava a liga, to jsou úplně odlišné záležitosti. Odtrénovali jsme vše, jak bylo v plánu, ale při ladění formy došlo u řady hráčů ke zdravotním potížím,“ uvedl kouč a dodal, že zatímco Václav Svěrkoš, David Bystroň a Tomáš Marek by do pondělí mohli být v pořádku, tak František Metelka (zlomený palec u nohy) a Dan Tchuř (koleno) jarní start nestihnou.

A co by kouč chtěl v jarní části I. Gambrinus ligy zažít? „Byl bych moc rád, pokud by na každém utkání venku byla atmosféra jako při podzimním duelu se Zlínem, a doma aby nám lidé fandili jako v duelech s Libercem, Mladou Boleslaví nebo Spartou,“ dodal.


 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář